KDO JSEM?

Jsem šperkařka, kutilka, umělkyně, grafička, bylinkářka a mám ráda přírodu se všemi jejími tajemstvími. Ze všeho nejvíc na světě mě baví, když se mé výrobky vydaří a mohu jimi dělat radost i ostatním lidem.

Tvorbou všeho možného se zabývám odmalička, takže stěží říci, kdy jsem vyrobila první šperk. Velkou část dětství jsem strávila na chatě v podhůří Orlických hor. Byla jsem dítě, které stále jen běhá po lesích, staví bunkry, hraje si na Indiány a peče buchty z bláta. Ve chvílích nudy si krátí čas pozorováním brouků, čolků, včel a rostlin a hloubavě sleduje, co se kolem děje. Další mou oblíbenou činností bylo probírání haraburdí a zkoušení nástrojů v taťkově garáži. Tady vznikly mé první výrobky a patrně i nějaký ten šperk.

Se zálibou v tvoření čehokoli jsem se rozhodla studovat uměleckou školu. Také jsem ráda kreslila, což předurčilo mou budoucí životní dráhu. Podle mých výkresů někdo navrhl, že bych měla jít na grafickou, tak jsem šla na Střední uměleckou školu grafickou v Jihlavě. Zde jsem si časem oblíbila fotografii a také jsem zjistila, že existují i jiné možné cesty uměleckého vyjádření než jen skrze papír. Táhlo mě to k novým médiím, které jsem považovala za mnohem lepší nástroj k realizaci i sdílení svých představ. Z tohoto důvodu jsem si tedy vybrala studium na Fakultě umění a designu v Ústí nad Labem v ateliéru Digitálních médií Štěpánky Šimlové a později Interaktivních médií Pavla Kopřivy. Moje školní práce je možné vidět na těchto stránkách: https://jana-hradecka.webnode.cz

Po sedmi letech úspěšně zakončeného studia s titulem magistr umění jsem začala hledat práci. Nebylo to jednoduché a tak jsem se opět musela vrátit ke staré dobré grafice, kterou jsem i během studia využívala na přivydělání. Později jsem však zjistila, že u počítače mi to úplně nesedí a že stále více toužím dělat něco hmatatelného a svobodného. Věnovala jsem tedy více času tvorbě šperků a pak mě napadlo, proč se jimi nezkusit i živit. Začala jsem prodávat své výrobky nejprve na trzích. Po několika prvních neúspěších se konečně podařilo a tak tedy vznikla firma Mangrover.


CO JE MANGROVER?

Před pár lety jsem měla sen, ze kterého si pamatuji jediné slovo, se kterým jsem se vzbudila - Mangrover (čteno jako Menkrouvr). To slovo mi přišlo tak tajemné, že jsem si musela hned začít zjišťovat, co že to vlastně znamená. Nic, kromě anglického slova mangrove tedy mangrovy, jsem neobjevila, a tak mi nezbylo, než se smířit s tím, že Mangrover nejspíš vznikl v mé mysli jako zkomolenina názvu auta Range Rover, které si tou dobou pořídil můj kamarád. V každém případě se mi ale slovo zalíbilo natolik, že jsem se rozhodla, že až jednou budu mít svou značku, dostane tento snový název.